Top
طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا در ویتنام با سیستم دیوار تنفسی

ایده ی طراحی ویلا

متن زیر توسط معماران پروژه طراحی ویلا در ویتنام، CTA | Creative Architects، ارائه شده است. طبق تحقیقات علمی که اخیراً منتشر شده است، کیفیت هوای داخلی بدتر از کیفیت هوای بیرون است. به همین جهت، گفتگوی ما با کارفرما، درباره ی ایده ی طراحی ویلا، در جهت به سرانجام رساندن ایده ای بود که موجب می شد خانه بتواند به خودی خود، نفس بکشد(ایده ی دیوار های تنفسی). در مقاله زیر به فرایندی که طی آن طراحی ویلا به تدریج شکل گرفت پرداخته ایم.

به کارگیری سیستم دیوارهای تنفسی در طراحی ویلا

طراحی ویلا به این صورت انجام شد، ویلا از 8 فضای مجزّا ساخته شده است و فضاها، با دیوارهای معمولی احاطه شده اند. در طراحی داخلی ویلا، این هشت فضا در یک فضای مشترک، با “دیوارهای تنفّسی” قرار گرفته اند. “دیوارهای تنفّسی” شامل دو عنصر اصلی هستند، در ادامه به تشریح تاثیر دیوار های تنفسی در پروژه خواهیم پرداخت.

” یکی از متریال های پر طرفدار در طراحی نمای ویلا، آجر می باشد. متریال آجر به دلیل جلوه ویژه، تنوع در رنگ، ابعاد و اندازه مورد استقبال بسیاری از کارفرمایان و طراحان می باشد.

برای مشاهده ی مقاله ی متریال شناسی | آجر بر روی لینک آبی زیر کلیک کنید”

” متریال شناسی | آجر “

شیوه ی چیدمان آجرها و تاثیر آن در پروژه

در طراحی ویلا، اولین لایه ای که مانع ورود اثرات مخرب، از محیط بیرون به فضای داخل می شود، سیستم Open wall است. این پوسته ی محافظ از آجر توخالی تشکیل شده است و چیدمان آجرها در این پروژه در خلاف جهت شیوه مرسوم آن در ساخت و ساز صورت گرفت. شیوه ی چیدمان این آجرهای توخالی در طراحی ویلا، به گونه ای ست که موجب گردش هوای تازه و ورود نور طبیعی به داخل ویلا می شود.

فضای باغ برای جلوگیری از ورود تاثیرات مخرب | طراحی ویلا

لایه ی دومی که به عنوان محافظ(فیلتر) در مدرن روستیک ایجاد کردیم، فضای باغ است که تاحدی مانع ورود اثرات مخرب محیط بیرون به فضای داخلی(فضای نشیمن) می شود. این دو لایه ی محافظ ممکن است در ظاهر مانند دیوارهای معمولی به نظر برسند اما در مدرن روستیک ، نقش فیلتر نور و هوا را به عهده دارند.

“پیشنهاد می کنیم برای مشاهده ی نمونه ی طراحی ویلا از مجموعه ی لبه به پروژه ی طراحی ویلا نوشاد، مرجان و شکلات بر روی لینک زیر کلیک کنید.”

“طراحی ویلا نوشاد، مرجان و شکلات”

این روایت ترجمه ای از سایت ArchDaily | Wall House / CTA | Creative Architects است.