Top
طراحی ویلا مدرن

لـــبه،ســــاختمان

طراحی معماری

| لبه، ساختمان | با رویکرد مولتی دیسیپلینری (Multidisciplinary) سعی در برقراری ارتباطی دقیق میان معماری و دیگر اجزای مرتبط با ساختمان دارد. علاوه بر آن مجموعه ی لـــبه با هدف پاسخگویی به جنبه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، در چرخه ی معماری معاصر ایران فعالیت می کند. به همین منظور، این دپارتمان برای توسعه و پیشبرد اهداف خود با تیمی متشکل از معماران ، مهندسان، هنرمندان ، مشاوران اقتصادی و … همکاری می کند.| لبه، ساختمان | پاسخگوی تمامی نیاز های کارفرمایان در زمینه ی طراحی، نظارت و اجرای پروژه های ساختمانی می باشد و چهار دیسیپلین اصلی طراحی معماری، سازه، تاسیسات الکتریکی-مکانیکی و طراحی داخلی را شامل می شود.در ادامه، برای آشنایی دقیق تر با خدمات این دپارتمان از مجموعه ی لـــبه، توضیحات هر بخش به تفکیک ارائه شده است.

طراحــــی معــــماری

طراحی معماری برای مجموعه لـــبه، پاسخی ساده و ریشه دار به مسئله ی هرپروژه و پیشبرد دقیق و پیکرتراشانه ی اثر تا رسیدن به نقطه ی بهره برداری است.طراحی معماری در | لبه، ساختمان | شامل طراحی پروژه های ساختمانی بخش خصوصی یا دولتی در چهارچوب قوانین شهری و مقررات ملی می باشد.خدمات این بخش طراحی صفر تا صد، اخذ جواز و برآورد هزینه های ساخت را برای پروژه های کوچک تا بزرگ مقیاس، در انواع کاربری ها  شامل می شود. رویکرد | لبه، ساختمان | در طراحی معماری علاوه بر پرداختن به کیفیات غیرمادی زندگی انسان، توجه به ساختمان به عنوان کالبدی مهندسی شده است که می بایست تعاملات لازم را با سایر اجزا از جمله سازه، تاسیسات و اقتصاد پروژه برقرار کند.از این رو این مجموعه با بررسی و مدلسازی سایر دیسیپلین ها در کنار معماری به این مهم دست می یابد. علاوه بر این تحقیق و توسعه (Research and Development)، به عنوان عنصر مهم فرآیند طراحی برای مجموعه لبه تلقی می شود.

طراحـــی ســـازه

طراحی سازه در مجموعه ی لـــبه با رویکردی تعاملی با طراحی معماری و با هدف پاسخگویی تمام و کمال به نیاز های این دو دیسیپلین صورت می گیرد.به همین منظور این پروسه، از طریق مدلسازی درنرم افزار رویت (Revit) و با استفاده از فناوری BIM(Building Information Modeling) تحقق می یابد.دغدغه ی اصلی تیم سازه در (لبه، ساختمان)، فارغ از چالش های محاسباتی، مطابقت طراحی سازه و اجرای آن در پروژه ها می باشد.خدمات طراحی سازه در این مجموعه برای انواع پروژه ها با مقیاس های متفاوت به همراه مشاوره ی کارفرمایان در انتخاب سازه ی مورد نظر شان، و در صورت نیاز متره و برآورد میزان مصالح مصرفی، شامل طراحی سازه های بتنی، فولادی، سازه های کابلی، صنعتی ( سوله و  …) و طراحی سازه های چوبی می شود.

طراحــی تاسیسات مکانیکی و الکتریکی

از آنجا که مجموعه لــبه تخصص لازم را در فناوری BIM(Building Information Modeling)دارا می باشد، امکان مدلسازی سه بعدی تاسیسات مکانیکی و الکتریکی در این مجموعه بسته به اقتضای پروژه، با هدف جلوگیری از خطا و تداخلات احتمالی با سازه و معماری فراهم است.خدمات طراحی تاسیسات مکانیکی در مجموعه ی لبه با توجه به نوع کاربری و نیاز پروژه شامل تاسسیسات سرمایشی و گرمایشی(موتورخانه، داکت اسپیلیت، چیلر و ..)، تاسیسات استخر( استخر، سونا و جکوزی)و … می باشد. علاوه بر این،خدمات تاسیسات الکتریکی نیز با توجه به نیاز کارفرمایان مواردی از قبیل تعیین نوع چراغ و روشنایی مناسب برای فضاهای داخلی و خارجی، هوشمندسازی(BMS) و سایر موارد مرتبط را شامل می شود.

طراحـــی داخلی

سنگ بنای اصلی طراحی داخلی در مجموعه ی لبه نهایت دقت و توجه به تمام جزئیات است. علاوه بر این آنچه در این بخش برای | لبه، ساختمان |حائز اهمیت است حفظ زبانی مشترک با طراحی معماری است که نه تنها مغایرتی با عناصر و اجزای آن ندارد بلکه تکمیل کننده ی خط فکری حاکم بر پروژه، در طراحی فضاهای داخلی است.طراحی داخلی در مجموعه ی لبه برای فضاهای کوچک  تا  پروژه های بزرگ مقیاس با ارائه ی سبک های مختلف به کارفرمایان، ضمن  انتخاب متریال و مبلمان مربوطه از میان نمونه های موجود در ایران صورت می گیرد. علاوه بر این مشاوره و خرید، متره و برآورد و ارائه ی مبلمان، محصولات و متریال ها، متناسب با اقتصاد هر پروژه از طریق دپارتمان های | لبه، مبلمان | و | لبه، متریال | امکان پذیر خواهد بود. لازم به ذکر است که علاوه بر طراحی المان های اصلی، امکان طراحی مبلمان اختصاصی هر پروژه در این مجموعه فراهم است. | لبه، ساختمان |در این بخش تلاش می کند با در نظرگرفتن تعاملات پیاپی با کارفرمایان، طراحی تمام جزییات و استفاده ی مناسب از متریال ها و دیگر عناصر، مختص  نیاز ها و خط فکری هر پروژه، آن را از سایر پروژه ها مجزا سازد.

پروژه ها نمایشی از فعالیت های به بارنشسته ی مجموعه ی لـــبه در حوزه ی طراحی ساختمان می باشد . به منظور حفظ کیفیت ِ این بیلبورد ، ساختمان های طراحی شده و اسناد آنها به تدریج و با اصلاحات کیفیِ مورد نظر مجموعه تکمیل خواهد شد.