Top
ویلا سازی شمال

طراحی ویلای مدرن روستیک متل قو

طراحی ویلا در ابتدا مبتنی بر برنامه برای زوجی که خواستار همزیستی با حیوانات خانگی خود با نیاز های متفاوت بودند ، صورت گرفت. آنها فضایی خارج از محیط شهری و آپارتمانی را می خواستند تا علاوه بر دستیابی به آرامش بیشتر و بهره گیری از ساختاری متفاوت با ساختار شهری ، آسایش حیوانات خانگی خود را نیز تامین کنند . به همین خاطر بر خلاف آنچه که در استفاده از سطح اشغال مجاز در سایر پروژه ها شاهد آن هستیم، در طراحی این ویلا بهره گیری از سطح اشغال ساختمان ، کمتر از میزان مجاز آن در نظر گرفته شد تا فضای بیشتری به طراحی محوطه ی ویلا به منظور آسایش بیشتر حیوانات اختصاص یابد .

همانطور که پیش از این نیز گفته شد ، با نظر به خواست کارفرما در رابطه با تعدد فضاها ، در طراحی ویلا پاسخگویی تمام و کمال به عملکردهای مورد نیاز ، به بهره گیری از ساختار های فرمی در روند طراحی معماری ارجحیت داشت .

طراحی این ویلا شامل چهار دیسیپلین معماری ، سازه ، تاسیسات الکتریکی و مکانیکی می باشد . که هرچهار دیسیپیلین به روش  BIM (Building Information Modeling) با استفاده از نرم افزار Revit با تمام جزییات مدل سازی شده اند.

سازه ی ویلا به صورت ترکیبی از سازه ی بتنی به همراه سقف فلزی که توسط شش خرپا ساماندهی می شود ، طراحی شده است . از تمهیدات طراحی سازه ویلا برای رفتار بهتر در مواجه با زلزله ، استفاده از دیوار های تری دی پنل بود که با توجه به وزن پایین تر نسبت به سایر دیوار ها ، موجب کمتر شدن وزن سازه و نهایتا دریافت نیروی کمتر در زمان زلزله است . از آنجا که طراحی ویلا به صورت تعاملی میان معماری و سازه انجام شد ، در نتیجه برخی از خرپاها در فضاها ی داخلی ویلا ( مانند اتاق نشیمن ) دیده می شوند.

تاسیسات مکانیکی ویلا برای سیستم سرمایش و گرمایش فن کویل می باشد . علاوه بر اين تاسیسات الکتریکی مجهز به سیستم هوشمند یا BMS(Building Management system) است كه علاوه بر آنکه امکان کنترل از راه دور را برای کارفرما فراهم می کند تاثير بسزايی در صرفه جويی مصرف انرژی و نهایتا کاهش هزینه های ساختمان خواهد داشت.

لازم به ذکر است که طراحی این ویلا به روش EPC(Engineering-Procurement-Construction) یا همان مهندسی ، تامین کلا و ساخت صورت گرفته است.

این پروژه در سال 1395 در دفتر سرور استودیو ، با طراحی معماری سید علیرضا عظیمی و زهره بیات و مدیریت پروژه ی دکتر امیر حسین سرور  طراحی و اجرا شده است.

طراحی ویلای دوبلکس

IncisivEdge

ویلای مدرن روستیک متل قو

طراحی معماری ویلا
مدرن روستیک

مسکونی

طراحی این ویلا با مساحت 475 متر مربع در سه طبقه صورت گرفت ، که به ترتیب ، زیرزمین شامل استخر ، سالن ورزش و اتاق سرایداری ، طبقه ی همکف شامل فضاهای اصلی از جمله پارکینگ ، اتاق نشیمن ، آشپزخانه ، اتاق سگ ها و طبقه ی اول در برگیرنده ی اتاق خواب ها و فضای نگهداری پرندگان می باشد . علاوه بر این اتاق زیرشیروانی به عنوان اتاق کار کارفرما طراحی شده است.